Halefoğlu Öğretmenler Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Birbirinden güzel fıkralar

Birbirinden güzel fıkralar Empty Birbirinden güzel fıkralar

Mesaj  Admin Perş. Mart 05, 2009 12:04 am

Bir Matematikçi

Bir matematikçi kafeye gelir ve bir kola içer. Garson hesabı almaya geldiğinde fiyatı sorar. Kola fiyatının 260.000 lira olduğunu öğrenir ve yirmi altı tane on bin liralık demir parayı üst üste dizer. Garson tam parayı alacakken, bir vuruşta hepsini yere saçar. Bir şey diyemeyen garson içinden söylene söylene paraları toplamaya başlar. Ertesi gün aynı matematikçi, aynı garsondan bir kola ister. Hesabı öderken aynı şekilde yirmi altı tane on bin liralık demir parayı üst üste dizer. Garson tam parayı alacakken, yine bir vuruşta hepsini yere saçar. Garson çok sinirlenir fakat bir şey diyemez ve paraları toplamaya başlar. Bir sonraki gün aynı adam aynı kafeye tekrar gelir ve yine bir kola içer. Fiyatı sorar garsona. Neler olacağını bilen garson bezgin bir şekilde:
260.000 TL.

diye cevap verir. O da ne?.. Matematikçi cebinden bir beş yüz binlik çıkarıp uzatır garsona. Garson büyük bir keyifle yirmi dört tane on binliği üst üste dizer ve tam adam alacakken öncekilerden çok daha kuvvetli bir vuruşla paraları kafenin içine saçar. matematikçi hiç istifini bozmaz. Cebinden iki tane daha on binlik çıkarıp atar diğer paraların arasına:

- Boş ver... Bir kola daha ver bana...

Anamda Sensin Babamda...

Yüzbaşının çok sevdiği ve güvendiği Onbaşı Mehmet`in cezalandırdığı er, yüzbaşının karşısında :
-Komutanım benim bir şikayatim var.
-Söyle.
-Mehmet onbaşı beni döğdi.
-Git, ben onun cezasını veririm.
-Ama yüzbaşım; hem döğdi , hem söğdi.
-Anladım, git cezasını veririm.
-Anama babama laf etti.
-Git cezasını veririz dedik ya.
-Benim anam da yohtur, babam da yohtur.
-Allah rahmet eylesin.Benim de öyle.Sen git anladım.
-Ama yüzbaşım, Mehmet onbaşı benim anama da laf etti , babama da laf etti.Anam da yohtur, babam da yohtur.Anam da sensin, babam da sensin.
Yüzbaşı :
-Derhal koş; çağır Mehmet Onbaşı`yı buraya! !!!!!!!

Sigara Nasihati

Temel'le bir adam parkta oturuyormuş. Temel de sigara içiyormuş. Adam dumandan rahatsız olmuş. Dönmüş Temel'e ve sormuş.
- Kaç yıldır sigara içiyorsun?
Temel cevap vermiş;
- 30 yıl?

Adam başlamış nasihata:
- Bak 30 yılda sigaraya verdiğin parayı biriktirsen şu karşıdaki lüks villa ve önünde duran son model araba senin olabilirdi.
Temel dönmüş ve sormuş:
- Sen sigara içiy musun?
Adam cevaplamış:
- Ben hiç sigara içmedim.
Temel tekrar sormuş:
- Peçi şu villa ve lüks araba senin mu?
- Hayır !
Temel eklemiş:
- Fazla konuşma o zaman? onlar penum...

Tren İstasyonu...

Üç arkadaş tren istasyonuna gitmişler. İçlerinden biri gişeye yaklaşıp bilet almış ve trenin kalkmasına ne kadar zaman olduğunu sormuş.

— Bir saat on beş dakika... Arkadaşlarına dönmüş:

— Daha çok var, hadi gidip su karşıki kefede çay içelim... Oradan buradan derken lâf lâfı açmış... Birden

Tren düdüğüyle kendilerine gelmişler. Koşarak dışarı fırlamışlar ama, nafile... Tren kaçmış… Sormuşlar:

— Sonraki tren ne zaman?

— Bir buçuk saat sonra... Yine dönmüşler kafeye. Yine çay, yine lâf ve derken yine düdük sesi… Koşmuşlar ama bu defa da treni kaçırmışlar. Bir saat sonra bir tren daha varmış. Dönmüşler kafeye... Ama bu kez uyanık duruyorlar. Trenin sesini duyar duymaz kalkmışlar ve koşmaya başlamışlar. İçlerinden ikisi; biri bir vagona, diğeri başka vagona zar zor yetişmiş... Üçüncü ise geride kalmış ve yetişememiş...

Bir süre dövündükten sonra başlamış katıla katıla gülmeye. Durumu gören istasyon memuru dayanamayıp sormuş:

— Hem treni kaçırdın hem gülüyorsun!

- Nasıl gülmeyeyim! Onlar beni uğurlamaya gelmişti !!

Bu da Sarışın Erkek Fıkrası...

Bir inşaatta 3 arkadaş çalışıyorlar. Biri esmer biri kumral biri sarısın.
Öğle yemeklerini beraber yiyorlar. Esmer olan çantasını açıyor ton balıklı sandiviç.

-Of be her gün ton balıklı sandviç, eğer yarında karım ton balıklı sandiviç yapsın kendimi inşaatın tepesinden atacağım.

Kumral açar çantayı reçelli sandiviç, oda aynı sözleri söyler ve yarında aynı sandiviç olursa kendini atacağını dile getirir.

Sarışın açar peynirli sandiviç, oda aynen kendini atacağını söyler.

Ertesi gün esmer açar ton balıklı sandiviç kendini aşağı atar ölür.
Kumral açar çilekli sandiviç atar ve ölür.
Sarışın açar peynirli sandiviç ve kendini atar ölür.

Cenaze töreninde hanımları ağlamaklı bir şekilde konuşmaya başlarlar.
Kumralın hanımı:
-Ben nerden bilebilirdim ki her gün ayrı ayrı istediğini, sevdiğini zannederdim, her gün aynı sandivici yapardım hiçte şikâyet etmezdi.

Kumralınki de aynı şekilde devam eder.

Ama sarışının hanımı, bir yandan ağlar bir yandan da gülmemek için kendini zor tutar.
Diğerleri sorar:
-Sen niye gülüyorsun?
Sarısının hanımı:
-Kardeşim ben sizinkileri anlıyorum, sandivici siz yapıyordunuz ama benim bey, her sabah kendi sandivicini kendi yapardı...

Kimse yoh miiiiiii ?...

Maho aga, dağ, bayır gezerken bastığı yere dikkat etmez ve uçurumdan yuvarlanmaya baslar. Çizgi filmlerdeki gibi, uçurumun yarısında bir ağaç parçasina zor tutunur. Kendine gelince var gücü ile seslenir;

-Ula yoharida kimse yoh miiiii?.....

Sadece sesi yankılanmaktadır. Aradan biraz zaman geçer.
Bir gayret daha;

-Ula yoharida kimse yoh miiiii?....

Hiç ses soluk yoktur. Epey zaman geçer. Hava kararmaya, tutunduğu dal çatırdamaya başlamıştır. Zaten kolunda da mecal kalmamıstır. Son bir gayretle ve bağırmaktan kısılmış olan sesi ile:

-Ula, ula yoharida kimse yoh miiii?.....

Derken, nereden geldiği belli olmayan, içinden mi, dışından mı bir ses duyar;

-Ben varım!...

Gözleri parlamış ve azıcık can gelmiştir Maho ağaya;

-Vayyy sen kimsin?

-Ben seni yaratan Allah'ınım.

-Bana bir çare Allahım, ne olur.

Allah;

-Saatlerdir orada sabırla ve isyan etmeden bekledin ey kulum. Bu sabrının mukafatı olarak senin bütün günahlarını affettim.
Bırak elini ve gel cennetime!

Maho Ağa azıcık düşünür;

-Ula başka kimse yoh miiiiiii ?...
Admin
Admin
Admin

http://halefoglu.yetkinforum.com

- Similar topics